Návštěvní řád

 

Vážený návštěvníku,

vítáme vás v rybářském a sportovním zařízením u rybníka Valcha v Borovnici u Čechtic. Vodní plocha a veškeré přilehlé pozemky o rozloze cca 15ha jsou soukromým vlastnictvím.

Areál byl vybudován, včetně odbahnění rybníka, v letech 1992-1999 a slouží k soukromé rekreaci vlastníků. Ostatním hostům pak k rekreačnímu rybolovu na zvláštní povolenky, dále ke koupání, stanování a odpočinku. Areál je otevřen od 1.5.do 31.10. daného roku.

Všichni návštěvníci jsou povinni chovat se ukázněně, nepoškozovat zařízení areálu, přírodu a vodu. Motorová vozidla i nemotorová kola parkujte na nehlídaném parkovišti poblíž hlavní silnice. Je zakázáno parkovat na hlavní silnici a výjezdech z ní. Při parkování a protilehlé straně rybníka respektujte dopravní značení. Veškeré odpadky, včetně nedopalků cigaret, odkládejte na místa k tomu určená.

Vlastník si vyhrazuje právo vybírat poplatky za parkování, užívání pozemků k odpočinku, stanování a používání sociálních zařízení.

Návštěvník nesmí připustit volné pobíhání domácích zvířat. Pes musí být uvázán a pod bezprostředním dohledem majitele. Majitel psa je povinen uklidit veškerý psí exkrementy.

Koupání v rybníku je na vlastní nebezpečí, provozování vodních sportů vzhledem k pobytu rybářů pouze s povolením majitelů. Při jízdě na plavidlech z půjčovny brát ohled na rybáře.

Noční klid v objektu od 1.7. do 31.8. v době od 23.00 - 5.30hod, v ostatní dny 22.00 - 6.00hod. V době nočního klidu platí zákaz rybolovu a rozdělávání ohňů.

Jakékoli další informace nebo pomoc v případě tísně a nouze získá návštěvník v kiosku nebo v domě majitelů.

Příjemný pobyt přejí

Milan a Jiřina Dvořákovi